OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přihlášení vozidla (motorky) z dovozu z EU 2017

Reklama

Reklama

Internet je plný inzerátů na motorky z dovozu s doklady “pro přihlášení”. Dost jsem byl k tomuto nedůvěřivý až jednou, když zvítězila touha vlastnit určitou motorku nad obavami z přihlašovacího procesu v roce 2017, jsem se do toho pustil.

Jak to tedy probíhalo?

1/ koupíte motorku
2/ k motorce musí být originální malý a velký technický průkaz a tzv. odhláška. V mém případě to bylo razítko v malém TP s textem, ze moto byla odhlášena. Auserbetriebsetzung a datum.
3/ pak se motorka odveze na technickou kontrolu
4/ STK mě stála 1200 Kč
5/ Pokud je to nutné STK si někde v Praze vyžádá tak zvaný výpis který stojí 2200kč. Jsou na něm technické údaje o motorce které se pak přepisují do techničáku. Tzv. Dekra. Tahle legrace mě stála 2200 Kč a byla vyřízená do druhého dne. To znamená že jsem musel na zajet technickou dvakrát. Podruhé už bez motorky jenom pro papíry a zaplatit.
6/ po technické se motorka musí pojistit a potom je možné jít na úřad
7/ na úřadě motorku prolustrují, v mém případě ještě prověřovali technické parametry. Za dvě hodiny po návštěvě úřadu a v rámci jednoho dne, jsem se tam zastavil znovu a byly mi předány malý a velký technický průkaz a značka. Celé to stálo 500 Kč.

To je vše. Dalo se to zvládnout za dvě odpoledne.


Kontakt