OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Balaton na motorce -  je to nuda?

Reklama

Pokud motorkář nechce vyloženě do Alp na Grossglockner a ostatní alpské průsmyky a silnice, kam má jet? Pokud tedy chce do zahraničí. Jedna z variant je třeba i Balaton. Teplo tam je, ceny jsou maďarské, Maďaři jsou fajn. Záleží ovšem kudy se tam jede, protože nudné to samozřejmě může být, jako všechno. Zvlášť, když se člověk, byť i omylem, napojí na dálnici.

Z Čech dává smysl zvolit si trasu přes jižní Čechy, plus minus kopírovat jižní hranici. Je tam spousta malebných vesniček, rybníků, míst k zastavení, krásné klikaté silnice a po přejezdu na jižní Moravu i kochačka Pálavou, Novými Mlýny a vinicemi.

Při přejezdu na Slovensko může být zajímavé využít starou cestu přes Hodonín a Holíč a nasměrovat se na Pernek (SK). kde začíná klikatá silnice přes Malé Karpaty. Evidentně je to jediná klikatá cesta v okruhu 200km, protože v době našeho průjezdu tam byla snad celá Bratislava na motorce.

Reklama

Vyhnout se Bratislavě a kolem Dunajské Stredy zavítat na Gabčíkovo je také zajímavé. Silnice nižších tříd jsou však stavěny cca v 70.-80.letech minulého století a budí dojem, že doposud na nich žádní údržba dělaná nebyla. Ale dá se to.

Z Gabčíkova do Gyoru přespat v kempu a pak (bohužel) po hlavní směr jih na Balaton. Ta hlavní silnice, kdyby nebyla hlavní, by byla velmi pěkná a plná zatáček. Bohužel se všude motají karavanisté a ostatní brzdy provozu. Takže holt přetrpět.

Kolem Balatonu je nespočet kempů, kde se dá zakotvit. A co tam? Například objet Balaton, přeplavit se přívozem mezi vesnicemi Tihány a Szantód, mrknout se do Hevízu a vybrat si béčkové silnice pro trochu toho zablbnutí. Restaurace kolem Balatonu vaří výborně, mimochodem. A za snesitelné ceny.

Cestu zpět lze zvolit již mimo hlavní tah Balaton-Gyor, Někudy vlevo od hlavní silnice 82 směrem na sever, jet podél pravého břehu Dunaje a přejet hranice v Bratislavě. Projet Bratislavu a po staré silnici směr Malacky přejet do CZ. Na Morave a v Čechách opět mimo dálnici, třeba přes Znojmo, Vranovskou přehradu, Třebíč, Telč apod. někam domů.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. A aneurysm, pickled autonomous pituitary vision; atypical. (otpulahaaw, 20.6.2019 5:19:05) Odpovědět

    [url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin[/url] <a href="http://mewkid.net/buy-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> adv.texn.robsworld.cz.rfn.xz http://mewkid.net/buy-amoxicillin/


Kontakt